کد خبر: ۶۹۳۵۰۶۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

دولت ترامپ قصد دارد طرح مهاجرتی جدید خود را به کنگره ارائه کند که بر اساس آن مهاجرت افراد با مهارت به آمریکا تسهیل خواهد شد.

طرح مهاجرتی جدید دولت ترامپ آماده ارائه به کنگرهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، دولت دونالد ترامپ قصد دارد طرح جدیدی را به کنگره ارائه دهد که بر اساس آن قوانین مهاجرتی این کشور تغییر می‌کند و ورود افرادی که مهارت‌ بالایی دارند به این کشور تسهیل می‌شود.

روزنامه «واشنگتن اگزمینر» روز گذشته (چهارشنبه) در گزارشی در این خصوص نوشت براساس این پیشنهاد، تعداد مهاجرانی که مهارت بالایی دارند و به آن‌ها اجازه ورود به آمریکا داده می‌شود از ۱۲ درصد به ۵۷ درصد افزایش می‌یابد. این در حالی است که اگر این پیشنهاد به اجرا درآید مهاجرت زنجیره‌ای خانواد‌ها از ۶۶ درصد به ۳۳ درصد کاهش خواهد یافت.

بنابر گفته یک مقام دولتی، این برنامه مهاجرتی تقریبا جامع است و عوامل مختلفی از جمله سن، مهارت زبان انگلیسی، تحصیلات، گواهینامه‌های حرفه‌ای و ... برای مهاجران در نظر گرفته می‌شود. همچنین این برنامه به دنبال آن است که سیستم‌های بخت آزمایی را که هر ساله به حدود ۵۵۰۰ نفر از کشور‌های مختلف اجازه ورود به آمریکا را می‌دهد، پایان دهد.

بنابر گزارش رسانه‌ها، جرد کوشنر، مشاور و داماد دونالد ترامپ، قصد دارد این برنامه را به کنگره ارائه کند.

پیش از این اعلام شده بود سناتور‌های جمهوری‌خواه به منظور بحث درباره این طرح مهاجرتی با دونالد ترامپ در کاخ‌سفید دیدار کردند. این در حالی است که تلاش‌های پیشین رئیس جمهور آمریکا برای دستیابی به توافق با نمایندگان کنگره این کشور با شکست مواجه شده بود.

موضوع مهاجرت به یک مسئله چالش‌برانگیز در دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ تبدیل شده است. دونالد ترامپ از دوران رقابت‌های انتخاباتی خود بار‌ها تأکید کرده بود برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا قصد دارد یک دیوار در امتداد مرز مکزیک احداث کند. این مسئله سبب تعطیلی بی‌سابقه ۳۵ روزه دولت آمریکا شد. تاکنون نیز رئیس جمهور آمریکا از شیوه‌های مختلف برای مقابله با ورود غیرقانونی پناهجویان استفاده کرده است. وی پیش از این با استفاده از سیاست ضدمهاجرتی «تحمل صفر» کودکان مهاجر را در مرز‌ها از والدینشان جدا می‌کرد. در پی افزایش انتقادات از رئیس جمهور آمریکا، وی مجبور به لغو سیاست ضدمهاجرتی خود شد. ترامپ به تازگی هم پیشنهاد کرده است که مهاجران را در شهر‌ها و مناطقی خاص اسکان دهد. بنابر گزارش مرکز آمار آمریکا، نزدیک به ۱۰۰ هزار مهاجر غیرقانونی در ماه آوریل در مرز‌های این کشور دستگیر شدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر