کد خبر: ۶۹۶۹۷۹۸
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
باشگاه خبرنگاران جوان بررسی کرد؛

انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی اجلاسیه پایانی مجلس دهم طی هفته گذشته و جاری انجام شد.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی اجلاسیه پایانی مجلس دهم طی هفته گذشته و جاری در جلسات کمیسیون‌های مربوطه انجام شد و نمایندگان هیئت رئیسه کمیسیون‌های خود را انتخاب کردند.

البته از ۱۳ کمیسیون تخصصی مجلس فقط کمیسیون امنیت و سیاست خارجی هنوز هیئت رئیسه خود را انتخاب نکرده و به گفته سخنگوی این کمیسیون هفته آینده انتخابات این کمیسیون هم برگزار می‌شود.

در جدول ذیل سابق اجرایی و نمایندگی روسای کمیسیون‌های تخصصی گردآوری شده است، که در ادامه می‌بینید:

نام  نام خانوادگی حوزه انتخابیه تحصیلات سوابق اجرایی و شغلی سابقه نمایندگی مجلس(دوره) سابقه نمایندگی مجلس
(کمیسیون)
الیاس حضرتی تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر کارشناسی ارشد مدیریت توسعه مدیر مسئول روزنامه اقتصادی تعادل و اعتماد، ریاست کمیته پولی و بانکی در مجلس ششم دوره‌های سوم، چهارم، پنجم و ششم کمیسیون نایب رئیس کمیسیون اقتصاد، رئیس کمیسیون اقتصادی در اجلاسیه پایانی مجلس دهم
غلامرضا تاجگردون گچساران و باشت دکترا معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس، عضو هیئت علمی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دوره نهم رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، رئیس کمیسیون بودجه مجلس دهم
مجتبی حجت‌الاسلام ذالنوری
(کاندیدای ریاست کمیسیون امنیت ملی)
قم کارشناس ارشد علوم دفاعی و دکترای مدیریت راهبردی(استراتژیک) موسس و فرمانده تیپ مستقل ۸۳ امام جعفرصادق (۲۳ سال)، جانشین و رئیس ستاد تیپ مستقل امام جعفرصادق، جانشین نماینده، ولی فقیه در سپاه و سابقه تبلیغ به مدت ۳۵ سال، تدریس در حوزه خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، سابقه تدریس تفسیر قرآن و ولایت فقیه و مباحث سیاسی به مدت ۳۰ سال و تألیف چندین مقاله مجلس دهم عضو کمیسیون امنیت ملی و رئیس کمیته انرژی هسته‌ای
محمدرضا رضایی کوچی جهرم دکترای مدیریت و دکترای پزشکی شهردار، هیئت مدیره هلال احمر استان فارس، مدیر پشتیبانی دانشگاه، رئیس فراکسیون یاوران امداد، نایب رئیس فراکسیون هلال احمر، عضو هیئت رئیسه فراکسیون جوانان، عضو هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری دوره‌های هشتم و نهم کمیسیون بهداشت و درمان و عمران، رئیس کمیسیون عمران مجلس دهم
محمدمهدی زاهدی کرمان و راور دکترای ریاضی عضو و رئیس شورای شهر کرمان، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی، عضو و رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری، استاد تمام دانشگاه، رئیس انجمن سیستم‌های فازی ایران و تألیف بیش از 150 مقاله دوره نهم کمیسیون آموزش و تحقیقات، رئیس کمیسیون 
عبدالرضا عزیزی شیروان دکترای طب مدیرکل بهزیستی استان خراسان شمالی، تألیف کتاب پیشگیری و درمان اعتیاد، مدرس دانشگاه، عضو هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، مشاور و معاون پیشگیری سازمان بهزیستی کشور، مدیرعامل شرکت رفاه پرواز راه آهن جمهوری اسلامی ایران، پژوهشگر و نویسنده کتب پزشکی و اجتماعی دوره نهم رئیس کمیسیون اجتماعی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس دهم
حشمت الله فلاحت پیشه(کاندیدای ریاست کمیسیون امنیت ملی) اسلام آباد غرب و دالاهو دکترای علوم سیاسی رئیس کمیته روابط خارجی، رئیس شورای اجلاس بین المجالس، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و پژوهشگر برتر در سال ۱۳۹۳

دوره‌های ۷ و  و ۸ و دهم

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، رئیس کمیسیون امنیت ملی در اجلاسه سوم مجلس دهم
احمدعلی کیخا زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون دکترای اقتصاد کشاورزی (اقتصاد آب) معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، قائم مقام، معاونت طرح و برنامه و معاونت پژوهشی دانشگاه زابل، رئیس پروژه‌های بین المللی حفاظت از تالاب‌های ایران، حفاظت از تنوع زیستی زاگرس و حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، معاون هماهنگی سازمان عمران سیستان، مشاور و مدیر کل استانداری سیستان و بلوچستان، ناظر شورای عالی آب کشور، عضو هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، عضو هیئت امنای دانشگاه زابل، علوم دریایی چابهار و علوم پزشکی زابل، دانشیار دانشگاه زابل و تألیف چندین کتاب و مقاله دوره هشتم و مجلس دهم نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس دهم
محمدجواد کولیوند کرج، اشتهارد و فردیس دکترای مدیریت بحران و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی  مدیرکل اموال، ساختمان و پشتیبانی وزارت امور خارجه، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه کرج، معاون پست بانک کشور، مدیرکل بازرگانی و تدارکات شرکت مخابرات استان تهران، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی کرج (گروه حسابداری و مدیریت)، همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و تألیف چندین مقاله دوره نهم و دهم نایب رئیس اول کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها، رئیس کمیسیون شوراها در مجلس دهم
الهیار ملکشاهی کوهدشت و رومشکان دکترای حقوق عمومی رئیس کل دادگستری‌های استان لرستان و کرمانشاه، معاون قضایی دیوان عدالت اداری کشور، عضو و معاون دیوان عالی کشور و رئیس دادگاه انقلاب اسلامی استان لرستان دوره نهم و دهم رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی ، رئیس کمیسیون حقوقی مجلس دهم
فریدون حسن‌وند اندیمشک کارشناس ارشد علوم سیاسی   استانداری بوشهر، مشاور وزیر نفت، عضو شورای عالی خلیج فارس، مجری گازرسانی روستا‌ها و شهر‌های کوچک کشور، عضو هیئت مدیره پارس جنوبی، عضو کمیته نفت و گاز، رئیس مرکز تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی، عضو هیئت امنای دانشگاه پیام نور دوره‌های ششم، هفتم، هشتم و دهم  کمیسیون‌های فرهنگی و انرژی
عزیز اکبریان اشتهارد و فردیس کارشناس ارشد علوم سیاسی و کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی فرماندهی در رده‌های مختلف سپاه، مسئولیت در صنایع نظامی و وزارت دفاع و تألیف چندین مقاله در حوزه مدیریت دوره‌های هشتم ،نهم و دهم عضو و نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس نهم و دهم
علی نوبخت حقیقی تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر فوق تخصص بیماری‌های کلیه و فشار خون نماینده رئیس جمهوری در شورای عالی هلال احمر، رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان، عضو شورای عالی پیوند اعضای وزارت بهداشت و درمان، عضو هیئت امنای بیمارستان بانک ملی ایران، معاون درمان وزارت بهداشت، رئیس هیئت عالی انتظام نظام پزشکی، دبیر فرهنگستان علوم پزشکی، استاد تمام ومدیر گروه نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رئیس گروه پیراپزشکی فرهنگستان علوم پزشکی، دبیر انجمن نفرولوژی ایران، دبیر مجمع انجمن‌های علمی گروه پزشکی ایران و سرپرست و عضو هیئت مدیره بخش دیالیز بیمارستان مهر دوره دهم رئیس کمیسیون بهداشت و درمان

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر