کد خبر: ۶۹۷۸۲۲۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه تدابیر کمیته حمل و نقل ستاد اربعین حسینی در استان را تشریح کرد.

تشریح تدابیر کمیته حمل و نقل ستاد اربعین حسینی در استان کرمانشاهبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازکرمانشاه ،فریبرز کرمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت : در نخستین جلسه ستاد اربعین مقرر شد شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه جهت تأمین سوخت مورد نیاز ناوگان حمل و نقل در مسیر رفت و برگشت محور‌های منتهی به مرز خسروی با ایجاد جایگاه‌های سوخت سیار و ثابت اقدام لازم را انجام و لیست جایگاه‌ها و میزان ظرفیت مخازن را به دبیرخانه کمیته حمل و نقل سوخت اعلام کند.

وی گفت : همچنین مقرر شد سازمان اتوبوسرانی با توجه به تجارب سنوات قبل نسبت به تعیین نرخ جابجایی مسافر از مبدا قصرشیرین به مقصد خسروی با لحاظ سوخت رایگان و غیررایگان به تفکیک احصا و به کمیته حمل و نقل سوخت اعلام کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه در راستای بهره گیری از تجربیات دیگر استان‌ها در امر اعزام زائرین، کارگروهی متشکل از اعضای کمیته جهت بازدید از پایانه مرزی مهران و خسروی و بررسی نقاط ضعف و قدرت سنوات قبل تشکیل می‌شود، عنوان کرد: مجموعه راه آهن و فرودگاه استان جهت حمل مسافر به صورت ترکیبی ضمن هماهنگی با کمیته حمل و نقل و سوخت از ظرفیت‌های موجود د راستان بهره گیری لازم را به عمل می‌آورند.

وی گفت: با توجه به میزان پیش بینی مسافرین عبوری از طریق مرز خسروی کمیته زیرساخت اربعین پارکینگی به مساحت حداقل ۲۰۰ هکتار پیش بینی و مکان یابی و احداث آن را به کمیته زیر ساخت اعلام می‌کند همچنین شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نسبت به ارائه راهکار لازم جهت تأمین سوخت ناوگان امدادی و خدماتی اقدام خواهد کرد.

کرمی عنوان کرد: جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه هم نسبت به تأمین و خدمات رسانی به زوار با ایجاد اردوگاه موقت و نصب چادر در محل‌های مجتمع‌های خدمات رفاهی اقدام و پیش بینی‌های لازم را به عمل می‌آورد و در این میان دستگاه‌های خدمات رسان نسبت به تأمین آب شرب مورد نیاز موکب‌ها و مجتمع‌های خدمات رفاهی با اعزام تانکر‌های آب رسان اقدام و لیست ناوگان و تجهیزات خود را به دبیرخانه کمیته حمل و نقل سوخت اعلام می‌کنند.

وی تصریح کرد: درخصوص جابجایی و محل استقرار موکب‌ها در طول محور‌های مواصلاتی استان، سازمان حج و زیارت و عتبات عالیات قبل از صدور مجوز هماهنگی‌های لازم را با پلیس راه و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عمل آورده و محل مورد نیاز را به صورت مکتوب به دبیرخانه اعلام می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بیان داشت: نیرو‌های بیمه‌ای، امداد رسان و امداد خودرویی ضمن اعلام امکانات موجود اقدام لازم را در زمینه استقرار در طول محور‌های مواصلاتی انجام و مکان‌های مورد نظر را به دبیرخانه کمیته اعلام می‌کند همچنین پیگیری‌های لازم درباره روکش آسفالت مسیر سرپل ذهاب-قصرشیرین و بالعکس توسط معاونت راهداری قبل ایام اربعین انجام می‌شود.

کرمی تصریح کرد: معاونت راهداری نسبت به انجام اقدامات ایمن سازی بزرگراه کربلا و محور‌های منتهی به مرز خسروی شامل خط کشی، آشکار سازی نقاط پرحادثه، روکش آسفالت، آرام سازی تقاطع‌های مسیر، استقرار جرثقیل در گردنه‌های مسیر و … قبل ایام اربعین اقدام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شرکت گاز نسبت به تأمین کپسول‌های گاز ال پی جی موکب‌ها و سی ان جی مجتمع‌های خدمات رفاهی در مسیر تمهیدات لازم را به عمل می‌آورد گفت: پیشنهاد می‌شود جهت استفاده بهینه از ظرفیت ناوگان مسافری و تخلیه سریع‌تر زوار در هنگام بازگشت از مرز خسروی به مقصد شهرستان‌های اطراف از توان ناوگان مینی بوسی در مسیر‌های کوتاه استفاده شود.

کرمی گفت: همچنین پلیس راه استان نسبت به ارائه راهکار جایگزین جهت استفاده مازاد بر سقف بیمه‌ای در زمان تصادفات جاده‌ای به منظور جلوگیری از سردرگمی زوار برای اخذ خسارت، با ارگان مربوطه هماهنگی لازم را به عمل می‌آورد و نیز به منظور جلوگیری از ازدحام مسافران در پایانه‌های عمومی پیش بینی لازم جهت اسکان زائرین با هماهنگی کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان و تغذیه صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه مدیریت پایانه‌های مسافری شهرداری نسبت به زیباسازی محوطه و تجهیز نمازخانه اقدام لازم را به عمل می‌آورد عنوان کرد: مدیریت پایانه‌های مسافری شهرداری مستفر در پایانه شهید کاویانی نسبت به تهیه و ارسال سایت پلان و جانمایی محل استقرار ناوگان اتوبوسی مینی بوسی و سواری به دبیرخانه ستاد حمل و نقل سوخت اقدام خواهد کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اعلام اینکه شرکت‌های بیمه‌ای درخصوص نحوه پرداخت خسارت به اتوبوس‌های حادثه دیده درون شهری که در مسیر‌های برون شهری تردد می‌کنند راهکار مناسب را به دبیرخانه ستاد حمل ونقل و سوخت اعلام می‌کنند، گفت: همچنین انجمن صنفی شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل مسافر با هماهنگی انجمن‌های صنفی رانندگان بخش اتوبوسی، سواری و مینی بوسی نسبت به بررسی و ارائه پیشنهاد نرخ جابجایی مسافر برون شهری با دو فرض بازشدن مرز خسروی و بازنشدن آن اقدام و راهکار مناسب را به دبیرخانه ستاد حمل و نقل و سوخت اعلام می‌کنند.

وی با بیان اینکه در صورت باز شدن مرز خسروی جهت تردد زوار اربعین با تشکیل کارگروهی نسبت به احصا و برآورد قیمت حق پارکینگ اقدام لازم به عمل خواهد آمد افزود: جهت برنامه ریزی، ساماندهی و اسکان مسافرین در ایام اربعین پلیس راه استان نسبت به احصا محدودیت‌های ترافیکی اقدام خواهد کرد.

کرمی گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های به عمل آمده و صرف هزینه و به تبع آن عدم بازگشایی مرز خسروی و ایجاد نارضایتی عمومی در سنوات گذشته تمامی اعضا بر این موضوع تاکید داشتند جهت آمادگی هرچه بهتر و شناسایی نقاط ضعف و ایجاد انگیزه مرز خسروی حداکثر تا پانزدهم تیرماه بازگشایی و تردد کاروان از این مرز انجام شود.

وی عنوان کرد: باتوجه به شرایط اقلیمی حاکم برمنطقه و انجام کشت کشاورزی در زمین‌های اطراف جاده‌های مواصلاتی، شهرستان‌های سرپل ذهاب و قصرشیرین و به تبع آن کمبود پارکینگ راهکار مناسبی در این خصوص اندیشیده خواهد شد .

 

 

انتهای پیام/د

تأمین سوخت مورد نیاز ناوگان حمل و نقل در مسیر رفت و برگشت محور‌های منتهی به مرز خسروی

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر