کد خبر: ۷۰۰۳۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

آثار پذیرفته شده بخش نمایش‌های تخت حوضی نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی شدند.

آثار بخش صحنه‌ای جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی معرفی شدندبه گزارش حوزه تئاتر  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ستاد خبری نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی، در این دوره ۱۹۳ نمایشنامه به دبیرخانه ارسال شده بود که پس از گذراندن مرحله اول و بعد ارزیابی ۷۵ اثر رسیده به مرحله انتخاب، ۲۲ اثر برای اجرا در بخش ویژه استاد علی نصیریان برگزیده شدند.

بهزاد فراهانی، حسین کیانی، خیرالله تقیانی‌پور، ابراهیم گله‌دارزاده و علی شمس اعضای هیات انتخاب این بخش از جشنواره هستند که بررسی و ارزیابی آثار را برعهده داشتند.

اسامی ۲۲ نمایش راه یافته به بخش نمایش‌های تخت حوضی جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به این شرح اعلام می‌شود:

۱) نمایش «آبگوشت زهرماری» نوشته آرش آبسالان به کارگردانی حسین اسدی از خارک

۲) نمایش «بابا کرم» نوشته فرهاد نقدعلی به کارگردانی وحید شاهینی از تهران

۳) نمایش «بازرس» نوشته نیکولای گوگول به کارگردانی شهرام مسعودی از تهران

۴) نمایش «باسلوق آباد» به نویسندگی و کارگردانی سیاوش توده فلاح از نظرآباد

۵) نمایش «بنگاه تئاترال» نوشته علی نصیریان به کارگردانی علی جاور از یزد

۶) نمایش «جنگنامه غلامان» نوشته بهرام بیضایی و کارگردانی محسن حسینی از تهران

۷) نمایش «چلچراغ» نوشته محمود استاد محمد به کارگردانی سیدرضا علوی از تهران

۸) نمایش «خانواده آقا نریمان» نوشته احسان رحیم دل به کارگردانی علیرضا رحیم دل از پاکدشت

۹) نمایش «خورشید لاله زار» به نویسندگی و کارگردانی ابوالفضل حاجی علیخانی از تهران (مشروط)

۱۰) نمایش «رختشور شاه» نوشته بابک لطفی خواجه پاشا (باز نویسی: فرهاد نقدعلی) به کارگردانی علی یدالهی از تهران

۱۱) نمایش «سیاه» نوشته علی نصیریان به کارگردانی نسیم تاجی از تهران

۱۲) نمایش «شبیه بی شبهه» به نویسندگی و کارگردانی اصغر گروسی از شیراز

۱۳) نمایش «شه میر» به نویسندگی و کارگردانی کوروش سلمانی دهبارز از بندرعباس

۱۴) نمایش «غم نومه فریدون» نوشته پیمان قدیمی به کارگردانی مهدی غلامی از تهران (مشروط)

۱۵) نمایش «به دنبال بخت» تنظیم و کارگردانی احمد دهقان از تهران

۱۶) نمایش «کابوس‌های مرد مشکوک» نوشته محمدحسین ناصربخت به کارگردانی ملیکا (سمیه) رضی از تهران

۱۷) نمایش «کارنامه بنداربیدخش» نوشته بهرام بیضایی به کارگردانی جواد صداقت – الهام ابنی از بوشهر

۱۸) نمایش «کریم پشه» نوشته مجید رحمتی – مهران رنجبر به کارگردانی رضا بهرامی از تهران

۱۹) نمایش «موغلی پناه» به نویسندگی و کارگردانی عیلرضا داوری از بندرعباس

۲۰) نمایش «ناز گل» نوشته سید علی موسویان به کارگردانی میثم یوسفی از تهران

۲۱) نمایش «پاتیل حمزه قلی» به نویسندگی و کارگردانی نادر شهسواری از شیراز

۲۲) نمایش «نوروز» به نویسندگی و کارگردانی کیوان نخعی از تهران

نوزدهمین دوره جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی به دبیری داود فتحعلی‌بیگی از ۱۹ تا ۲۶ مردادماه در کاشان و تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

معرفی نمایش های تخت حوضی جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر