کد خبر: ۷۰۰۵۱۵۵
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
ظریف در جمع خبرنگاران:

وزیر خارجه با تروریستی خواندن سیاست های تحریمی کاخ سفید علیه مردم ایران، گفت جمهوری اسلامی ایران با تروریست ها مذاکره نمی کند.

ایران با تروریست ها مذاکره نمی کندبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد ظریف روز چهارشنبه پیش از حضور در شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل متحد در جمع خبرنگاران گفت: من فکر می‌کنم که آمریکا درگیر یک جنگ اقتصادی علیه ایران شده است. جنگ اقتصادی که ترامپ با افتخار از آن یاد می‌کند؛ شهروندان غیرنظامی را هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: این جنگ، نظامیان یا مقامات را هدف قرار نداده بلکه شهروندان معمولی را هدف قرار داده است. این یک اقدام تروریستی است چرا که تروریسم مردم را هدف قرار می‌دهد تا طرح سیاسی خود را به پیش ببرد. این اقدام باید متوقف شود.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: ترجمه تروریسم از نظر حقوقی این است که با اقدامات قلدرمآبانه تلاش کنید که سیاست‌های یک کشور را عوض کنید یا مردم را وادار کنید که سیاست هایشان را عوض کنند.

ظریف خاطرنشان کرد: این دقیقاً کاری است که آمریکا انجام می‌دهد و (مایک) پمپئو (وزیر خارجه آمریکا) رسماً گفته است؛ این یک سیاست تروریستی است و ما با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم.
 
وی در واکنش به محدودیت‌های در نظر گرفته شده برای کارکنان نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد هم گفت: این مساله کارکنان نمایندگی و خانواده‌های آنان را در معرض محدودیت قرار داده است که یک شرایط غیر انسانی است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی که خود هم در معرض این محدودیت قرار گرفته است، افزود: این شرایط برای من تاثیری نداشته است چرا که پیش از این هم در این سه محدوده تردد داشته ام.

ظریف درباره اقدامات اروپایی‌ها برای حفظ برجام هم اظهار کرد: من فکر می‌کنم اروپایی‌ها می‌خواهند که برجام را حفظ کنند، اما متاسفانه آماده پرداخت برای هیچ چیزی نیستند. آن‌ها آماده سرمایه گذاری برای امنیت خودشان نیستند.

وی درباره تنش در خلیج فارس هم گفت: ما یکهزار و ۵۰۰ مایل خط ساحلی با خلیج فارس داریم، ما آنجا هستیم و نمی‌دانم ارتباط دیگران برای حضور در آن آب‌ها چیست؟

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ما امنیت و ثبات این منطقه را فراهم کرده ایم و از نظر ما ثبات و امنیت این منطقه بایستی توسط کشور‌های منطقه از جمله ایران تامین شود.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر